Z życia wzięte: włączanie szczeniaka do stada

Po przyjeździe do nowego domu Aorta najpierw miała możliwość swobodnego i spokojnego zapoznania się z otoczeniem i zapachami, podczas gdy domowniczki wylądowały na dworze z transporterkiem, którym przyjechała Aorta- w ten sposób obie strony już w znacznym stopniu się zaznajomiły się ze sobą. Dopiero po pewnym czasie i opadnięciu emocji psy miały okazję poznać się nos w nos.

Do spotkania bez bramki doszło znacznie później, gdy Aorta poczuła się wystarczająco pewnie, a starsze psy przekąsiły co-nieco i „zjadły” emocje związane z nowym domownikiem i przebiegało jak na załączonym obrazku:

14107623_10206455450298451_2021443776347383910_o

Przez kilka najbliższych dni psy będą razem tylko pod nadzorem i dopiero gdy wszelkie lody zostaną przełamane zostaną połączone na stałe- a stanie się to na pewno nie wcześniej niż za 2 tygodnie.

Wprowadzając nowego psa trzeba pamiętać też o komforcie pozostałych psów, które mogą nie mieć ochoty na ciągłe nagabywanie przez szczeniaka i powinny mieć możliwość odpoczynku od niego. Moje psy mają do dyspozycji legowiska w dwóch pomieszczeniach i staram się tak je rozdzielać, by zarówno szczeniak nie musiał przebywać sam, jak i starsze psy miały możliwość swobodnego odpoczynku z dala od szczeniaka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s