Bo mój pies uwielbia patyki!

20150326_103059-1024x576Rzucanie patyków jest tak powszechne i popularne, że ciężko się przebić do ludzkiej świadomości jak bardzo źle może się to skończyć. Z patykami jest podobnie jak z dawaniem (GOTOWANYCH) kości- mój dziadek dawał psu, mój tato dawał, ja daję i NIKOMU NIC SIĘ NIE STAŁO. I ci co rzucają patyki też mówią- zawsze tak robiłem, mój sąsiad tak robi i towarzysze spacerów też i pies żyje, nic mu nie jest. Pewnie, urazy spowodowane rzucaniem patyków nie są powszechne, ale się zdarzają. A przy dzisiejszym dostępie do bezpiecznych i sprawdzonych zabawek naprawdę nie widzę powodu, dla którego warto narażać psa na takie nieprzyjemności…

Ale żeby nie było- mój osobisty pies uwielbia obgryzać patyki i często sam z siebie z nimi gania (co na pewno zmniejsza ryzyko urazu, ale nie eliminuje), chociaż akurat główną wartością patyków dla mojego psa jest możliwość rozgryzienia ich na strzępki. Póki co nie znalazłam innego odpowiednika patyków w tym przypadku, może Wy macie jakieś pomysły?

One thought on “Bo mój pies uwielbia patyki!

  1. Małgorzata Bartosik 21 czerwca 2016 / 18:36

    W życiu bym nie pomyślała, że zabawa z patykiem może być niebezpieczne. Dziękuję za ten artykuł. Od dzisiaj będę zastępować na spacerach patyk piłeczką, którą mój pies tak samo ubóstwia.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s